Як вивчати англійську мову або твій план навчання англійській - Школа Англійської

Як вивчати англійську мову або твій план навчання англійській

У всіх серйозних справах для досягнення результату потрібен план. Коли ми приходимо на курси чи до репетитора, ми платимо не лише за його час та знання, а й за систематизацію його знань для нас. Його досвід у педагогіці та методи донесення інформації.

Наразі кажуть, що є якісь “найкращі способи вивчення англійської мови”. Тільки по серіалах, тільки читаючи книги, тільки зубря слова… Давайте розберемося чи це має сенс.

У педагогіці є багато підходів до вивчення мови. Детальна стаття про підходи називається “Підходи до вивчення мови”, тут я не буду докладно про це розповідати. Але всі вони включають вивчення мови з усіх боків. Просто по-різному розставляють акценти у тому, як це простіше та легше зробити.

Підходи можуть змінювати метод подачі та сприйняття мови, але вони ніколи не підходять до цього процесу лише з одного боку. Немає такого підходу, який би казав, що вчи слова і заговориш. Або, що потрібно переглянути 1000 годин автентичного матеріалу і ти напишеш листа начальству або влаштуєшся на роботу в Англії. Я утрирую, звичайно, але не буває такого, що схема вивчення англійської складається з одного пункту.

Неможливо сказати яким має бути ідеальний урок. Адже насамперед потрібно поставити мету цього уроку. І залежно від мети підбирати завдання. Найголовніше у вивченні мови досягати поставленої мети. За цим слідкує педагог.

Забігаючи наперед скажу, що в цьому, напевно, найбільша проблема самонавчання без плану. Навіть, якщо ти умовно безкоштовно реєструєшся на різних сервісах, щоб навчатися без педагога, то ти маєш розуміти, що ці сервіси створені кожен за своїм принципом та узгодженого плану досягнення мети не мають. Ти плаватимеш туди-сюди та навіть “check” поставити десь навпроти мети не вийде. Знати як утворювати Present Simple – не ціль, 100 слів – не ціль. Ціль, наприклад: продемонструвати здатність описувати свої щоденні, рутинні справи використовуючи Present Simple та активний словниковий запас.

Повернемося до того, що має містити урок. Легше сказати, які уроки бувають. Уроки бувають Reading, Writing, Listening та Speaking. Уроки з читання, письма, аудіювання та говоріння. Це може бути цілісний урок або що містить окремі частини.

Тобто уроки охоплюють усі аспекти розвитку. Це зрозуміло. Педагог вирішує у якому підході здійснити той чи інший урок. Щоб швидко та ефективно вивчити англійську мову, необхідно в залежності від віку, цілей та багато чого ще побудувати план вивчення англійської мови та стежити, щоб методики змінювалися, але ефективність не падала.

Чи реально вивчити мову самому? Чесно, я не можу відповісти на це питання. По-перше, тому що самостійно-самостійно ніхто не вчить. Ви у будь-якому випадку користуйтеся чиїмись матеріалами. Якщо питання стоїть “Чи реально вивчити в домашніх умовах, не залучаючи репетитора чи без курсів?” то скоріше так, ніж ні. Але часу, звісно, це займе більше. Швидше ви просто кинете це заняття, ніж доведете до кінця.

Якщо питання: “Чи реально вивчити англійську тільки за книгою?” – Ні. Потрібна велика кількість годин для розпізнавання мови на слух та постановки своєї розмовної мови.

Покроковий план уроку або теми вивчення мови виглядає приблизно (загалом) таким чином:

  • Потрібні слова, які ви використовуєте для вивчення граматики.
  • Потрібна тема граматики, яку ви проходите.
  • Потрібні вправи, щоб відточити те правило, що проходите.
  • Потрібна книга, яка, як і вправи, містить нові слова і ті, що ви вже пройшли. Для сприйняття контексту.
  • Потрібен аудіоматеріал, який допоможе навчитися розпізнавати ці слова на слух.
  • Потрібна робота з цим аудіоматеріалом.
  • Потрібні вправи, щоб перевірити, як ви користуєтеся новими словами та граматикою у житті, у розмовній мові.
  • Потрібно не забути вчасно повторити все це, інакше воно забудеться. Взяти новий план зі словами, граматикою і т.д. та йти далі.

Існують проєкти, які начебто містять у собі всі ці аспекти. Ти обираєш, яким напрямком хочеш сьогодні займатися: граматикою, аудіюванням, розмовною мовою тощо. Але у них є один суттєвий мінус: у всіх людей є те, що у них виходить краще у вивченні англійської і те, що гірше. Тому на таких проєктах вони уникатимуть своїх точок зростання. Вони будуть набагато частіше вибирати те, що їм подобається. А те, що не подобається, що виходить гірше, відповідно, те, що потрібно розвивати, вони залишатимуть на потім.

У цьому принципі і є мінус самонавчання. Ми не можемо контролювати себе. Так чи інакше наш мозок знайде лазівку, щоб робити те, що простіше.

Поради для новачків: прочитайте статті “Як правильно вивчати слова”, “Як правильно вивчати фільми” та інші з цієї рубрики. Якщо ви вирішите, що вчити без загального плану вам підходить, то ця інформація вам допоможе.

Якщо помилки у вивченні англійської мови вам небажані, я пропоную вам план. Повністю опрацьований з усіх боків план вивчення англійської в online курсі “Самовчитель для кожного”. Готові уроки, без націнок за час, за маркетинг та рекламу. З підготовленими аудіоматеріалами, роботою з фільмами, піснями та мемами, звісно граматикою та вправами – усім на одній сторінці. Три уроки на тиждень, як у репетитора, або кожен день за ціною вдесятеро менше. Розмовною практикою ми теж займатимемося і ціна від цього не зросте.

А, якщо хочеш побачити те, чим ти займатимешся прямо в часі (Візьмемо поки що тільки перший блок), то дивіться відео-презентацію. Ти не тільки побачиш і зрозумієш як, а й до кінця презентації відчуєш, яких успіхів ти досягнеш.