Як навчитися говорити англійською. "Вільний лист" - Школа Англійської

Як навчитися говорити англійською. “Вільний лист”

Поговоримо про техніки “Free Writing” та “Free Speaking” у вивченні англійської.

Дивись відео чи читай статтю!

Напевно, ти чув про техніку «Вільний лист», яку використовують письменники, щоб знайти неординарні рішення та ідеї. Також цю техніку використовують для вивчення мов, щоб збільшити швидкість.

Сенс техніки в тому, що ти механічно записуєш усі думки та ідеї у тебе в голові протягом якогось часу. Без огляду на граматику, правопис тощо. Ми тренуємо не точність мови, а її швидкість.

Я зустрічала багатьох людей, які досягли успіху, використовуючи цю техніку. Які вчили мову не за правилами, а за серіалами, музикою, комп’ютерними іграми. У них граматично неправильна, але дуже швидка мова. Ти чудово розумієш, про що йдеться і фрази всі знайомі, але, неправильно вжиті часи або слова, все-таки ріжуть вухо.

Тому не можна вивчати мову ТІЛЬКИ за цією технікою або ТІЛЬКИ, припустимо, за серіалами. Там, до речі, виключно розмовна мова та безліч, величезна кількість фраз – абсолютно граматично некоректні. Я розповідаю докладно про це у статті “Вчимо англійську з фільмів”

Цю техніку, при вивченні мов поділяють на дві: “Вільний лист” та “Вільний говір”.

Принцип у них однаковий. Протягом заданого часу ти говориш чи пишеш на конкретну або просто будь-яку тему. Зупинятися не можна, навіть якщо ти пишеш фразу: «Я не знаю про що писати, не хочу писати про калюжу на вулиці. Чому я не хочу писати про калюжу?…».

Відмінність лише у способі висловлювання. З листом усе зрозуміло, а з говорінням? З говорінням так само просто.

Включаєш диктофон чи камеру на смартфоні та записуєш себе. Говориш про все, що спадає на думку. Правильно будувати речення не потрібно, як виходить говорити, так і кажеш. Головне – не зупинятися і згадати якнайбільше слів. У статті “Вчимося говорити англійською для початківців” можна дізнатися, чому спочатку приходять слова, а потім вже ми навколо них вибудовуємо думку.

До речі, ці відео та аудіо дуже класно переглядати кожні півроку-рік для мотивації. Ти реально бачитимеш і чутимеш свій прогрес, наскільки краще ти став за цей час. Тож не нехтуй цими техніками, як навчитися говорити англійською.

Також збільшити швидкість сприйняття мови на слух допомагають і інші техніки. Наприклад, щоб розуміти і говорити як носій, замість звичайного читання краще використовувати комбіновану техніку, описану у статті “Як навчитися розуміти англійську?” та техніка “Эхо”

А якщо хочеш почати вчити англійську з готових уроків без переплат, то дивись мій онлайн-курс “Самовчитель для кожного”. Це краще за будь-які курси та репетитори!