Як навчитися розуміти англійську? - Школа Англійської

Як навчитися розуміти англійську?

“Як навчитися розуміти англійську?” – питання багатьох моїх учнів. Начебто він про техніку, але насправді у мене завжди виникає зустрічне питання: “А кого саме ви хочете навчитися розуміти?”.

Знаєте цей номер із Гаріком Харламовим? “Американське радіо”? Начебто і всі говорять англійською, але це ж абсолютно різна англійська! Подивися його, натиснувши на посилання, якщо не бачив!

То кого ти хочеш навчитися розуміти? На досвід скажу, що нам складніше дається британський акцент. Американський простіше. А решта, в тому числі і наш, дуже важко піддається розумінню ними!

Тому потрібно прагнути не тільки навчитися розуміти їх, а й самому стати зрозумілим. Для цього я використовую спеціальну техніку замість звичайного читання та для роботи з автентичними матеріалами (фільмами, піснями та серіалами)

У ньому три етапи.

Перший: Замість того, щоби просто прочитати текст, ми його слухаємо.

Аудіоматеріали для вивчення англійської мови мають бути від носіїв. У першому блоці маю британський носій, але не зі складним, а з дуже красивим, канонічним акцентом. У кожному наступному блоці будуть записи інших носіїв. Наприклад, у другому носій – австралієць. Щоб учні формували звичку розуміти різні акценти. Щоб вони розуміли, наскільки по-різному може звучати одне й те саме слово. Тому, до речі, повністю відмовилася від транскрипцій.

Другий: Я даю текст, але у ньому відсутні якісь слова. Або цілі речення, або присудки, або ще щось. Залежить від рівня. І даю ще один запис, свій. У мене американський акцент (жила в Південній Кароліні), але він трохи пом’якшений, щоб учень міг почути те, що йому потрібно. Навіщо? Бо одразу всі учні кажуть, що носія вони не розуміють від слова зовсім. А мій розуміють. Щоб мозок почав уловлювати зв’язки, потрібно зробити запис доступним для учня.

Учень слухає мій запис або запис носія, як йому зручно, та працює з текстом. Вставляє, відповідає на запитання. Навіть пише переказ пізніше.

Третій етап – це не просто прочитати текст. Це прочитати текст разом із носієм. Дотримуючись його інтонації, мелодії та вимови. Це називається техніка “Shadowing” (“Ехо”)

Таким чином, ми:

  • розвиваємо навичку розпізнавання мови на слух;
  • вчимося розуміти різних носіїв;
  • вчимо вимову без транскрипцій;
  • вчимо інтонації та музику мови.

Майже так само ми працюємо з автентичними матеріалами. Вчимо англійську за серіалами, фільмами та мультиками. Це супер техніка як навчитися розуміти англійську на слух!

Хочеш спробувати абсолютно безкоштовно?

Ось матеріал з курсу “Самовчитель для кожного”, приблизно з середини першого блоку. Досить легко! Натисні сюди та займайся, але май на увазі, що майже всі слова та граматику, які там використовуються, мої учні вже пройшли. Ці уривки допомагають їх запам’ятати.