Техніка "Перевірка другом" щодо англійської - Школа Англійської

Техніка “Перевірка другом” щодо англійської

Читай нижче або дивись відео

У педагогіці Peer review я б переклала як «Перевірка другом» перед остаточною здачею роботи. Є кілька методів здійснення:

Перший це, коли вчитель заздалегідь складає опитувальник з чіткими питаннями:

  • Чи є у творі 3 абзаци?
  • Чи є сполучні слова між кожним абзацом?
  • Чи правильно розставлені підлеглі та присудки?
  • Чи всі вони наголошені? І так далі.

І кожна дитина повинна в такий спосіб оцінити від однієї до трьох робіт. Відповідаючи за принципом “Так” чи “Ні”.

Або другий метод, де учні змінюються роботами та вносять свої пропозиції щодо виправлення.

Сенс цього підходу в тому, що учні навчаються бачити та розпізнавати помилки. Щоб це зробити, потрібно знати, як робити правильно, і тільки тоді ти зможеш помітити, де неправильно. Логічно ж?

Але це ще не все. Учню доводиться ставити питання, робити припущення, пропонувати рішення, аргументувати свою позицію. Вони навчаються спілкуватися та доносити свою думку. Тобто розвивають популярні зараз soft skills.

У цьому той, кого перевіряють, ні вносити всі правки. Він слухає і сам вирішує, що виправити, а з чим не згоден. Це вчить їх мислити логічно, чути партнера, чути його думку, але приймати рішення самостійно та нести за нього відповідальність у безпечних обставинах.

Ви з дитиною і будете цим «другом» один одному. Перед тим, як дивитися відповіді, ви повинні дійти єдиної думки. Спочатку робить дитина, якщо вона не має рації, пропонуйте їй подумати і ще раз пройдіться за правилом.

Якщо ви робите вправу, де потрібно пояснити, чому саме так, то тепер він має сам пояснити правило. Це – один з елементів «Перевернутого уроку», ми поговоримо про це пізніше.

У тебе є відповіді, але ви повинні, перевіряючи один одного і навіть може іноді залишаючись кожен при своїй думці, вчити дитину переконувати, вести переговори та приймати рішення.

Саме так у спокійній та комфортних обставинах, маючи голос, дитина розвиватиметься.

Якщо ви не змогли дійти єдиної думки, не потрібно наполягати, нехай він приймає остаточне рішення, а потім дивіться у відповідях і нехай він пояснить все ж таки чому саме так. Від зворотного, так би мовити.

Згодом він зрозуміє, що таке правила і як ними користуватися. Це, до речі, не так просто зрозуміти, як здається. Не лише в англійській, а в інших сферах.

Дітям важко використовувати правила, їм вони відірвані від реальності. А ми йтимемо від зворотного. І з часом, вони зрозуміють, як їх вживати на практиці та в інших сферах, не тільки в англійській.

До перших 12 уроків в курсі є мініуроки для вас. Щоб за 3-5 хвилин ви знали які вправи будуть і як їх можна проходити. Це полегшить вам завдання та навчить займатися максимально ефективно за цим курсом. Переходь по кнопках месенджерів на головній сторінці сайту та отримай там першу пару уроків і відео до нього.