Англійці вчать серцем, а ми вчимо напам’ять, “З вуст в уста” – мабуть ми так передавали інформацію про щось важливе. А вони “пропускали через серце”.
Learn by Heart – вивчити напам’ять точно з усіма деталями. Володіти та розбиратися.
Саме тому я використала цю фразу для назви своєї школи. Але ще я її доповнила за аналогією фразою “Teach by heart” – вчити серцем. Хоча найкраще вона звучить teach with your heart. Але для маркетингових та рекламних цілей допускаються неточності у лінгвістиці.
Девіз Макдональдса “I`m loving it!” некоректний. Дієслово love не використовується в Continuous.
І вийшла у мене така довга назва школи англійської – “Learn and Teach by Heart”. Зараз частіше я його скорочую до LTH – School.
Чому мені було так важливо вкласти суть у назву школи? Хоча це й суперечить маркетинговим завданням. Тому що “навчати серцем” – це саме те, що я хотіла сказати, коли створювала інноваційну школу для дітей та їхніх батьків.
Адже ніхто не любить дитину сильніше, ніж її мама та тато.
Наразі всі намагаються скинути відповідальність за освіту дитини на школу, репетиторів. Загалом інших людей. Але, по-перше, так не завжди.
Я ще потрапила у той час, коли освітою дітей впритул займалися батьки. Мене почали вчити англійською у 2 роки, вдома. Пізніше ми з батьками чимось не займалися. У будинку постійно були енциклопедії, журнали на кшталт “Навколо світу” та “Цікава географія”. Вже середніх класах ми сиділи щодня з 9 до 12 ночі і займалися фізикою. В результаті вже через півроку я вирішувала завдання будь-якої складності, їздила на олімпіади і щиро не розуміла, як можна не розв’язати завдання, якщо тобі відома формула.
Ще раніше батьки передавали свої навички у професії дітям і таким чином ґрунтувалися професійні династії. Де можна було довіряти синові досвідченого професіонала як йому самому.
Працюючи репетитором майже вже 10 років, я звертала увагу наскільки самотньо зараз дітям. Вони пишуть мені про всі свої справи, на уроках розповідають історії чи вихваляються досягненнями. Їх навіть не засмучує, що все це потрібно буде перекласти англійською.
Деякі діти просто пишуть мені в чат-школи, щоб поговорити. Я їх навіть не знаю, але співчутливий тон дозволяє їм розповісти про те, що їх турбує. І мені ніколи не було шкода їм відповісти.
Це все стало основою виникнення цієї школи. Яка насамперед орієнтована сімейне вивчення англійської. Або парне з другом, подругою, бабусею чи навіть нянею. І вже потім, щоб не обділяти решту – самонавчання.
Вивчи серцем і вчи серцем – це один із девізів школи. Поряд з другим – “Найкращий спосіб чогось навчитися – почати вчити інших”!
Я пропоную освоїти англійську з нуля і до досконалості, вкладаючи гроші не під час педагога, а використовуючи свій час та зусилля. Міняю необхідні ресурси, так би мовити)
Якщо хочеш дізнатися, як я пропоную вивчати англійську разом з дітьми, то переходь на Англійську для дітей.